Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikaty

RDLP w Pile posiada certyfikaty PEFC oraz FSC Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu (kod licencji FSC-C014307). Certyfikaty stanowią potwierdzenie, że gospodarka w pilskich lasach jest prowadzona zgodnie z międzynarodowymi normami oraz kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów.

Certyfikat FSC® został przyznany w 2013 roku w oparciu o audyt przeprowadzony przez firmę SGS. W ramach utrzymania certyfikatu corocznie przeprowadza się audyty sprawdzające, a raz na pięć lat audyty wznawiające. Po przeprowadzonym w grudniu 2022 roku przez firmę Bureau Veritas audycie wznawiajacym certyfikat został przyznany na kolejne 5 lat.

Obecnie certyfikat zarejestrowany jest pod numerem BV-FM/COC-014307 i obowiązuje wyłacznie do
31 maja 2023 roku - tj. do dnia rozwiązania umowy licencyjnej z FSC FSC Global Development GmbH.

Klauzula dotycząca certyfikacji FSC będzie zamieszczana na dokumentach rozchodowych (faktury, kwity wywozowe) wyłącznie do 31 maja br. - tj. do dnia rozwiązania umowy licencyjnej z FSC Global Development GmbH.

 

       


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile posiada również  certyfikat PEFC - CSL/1182/2021. Przyznanie certyfikatu potwierdza prowadzenie gospodarki leśnej zgodnej z kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów, określonymi w Dokumencie nr 4 Rady PEFC Polska. Certyfikat ważny jest do 29.01.2024 r.