Web Content Display Web Content Display

Wiata i Arboretum

Zapraszamy do korzystania z wiaty oraz do odwiedzania arboretum w Nadleśnictwie Potrzebowice.

Arboretum zostało założone w 2005 roku. Wykonano wówczas zbiornik wodny, a wydobyta ziemia posłużyła na usypanie pagórka. Docelowo przewidziano, że na tym terenie będzie rosło około 150 odmian drzew i krzewów ozdobnych. Arboretum służy do zwiedzania oraz do przeprowadzania praktycznych lekcji botaniki. Ścieżki w arboretum są przystosowane do poruszania się wózkiem inwalidzkim. Obiekt jest ogólnie dostępny przez cały rok.

Tuż przy arboretum znajduje się wiata rekreacyjno-wypoczynkowa, z której również można korzystać przez cały rok. W wiacie znajdują się ławy i stoły (około 70 miejsc siedzących) oraz miejsce na ognisko. Na terenie kompleksu znajdują się toalety przenośne typu TOI TOI.

Istnieją 3 warianty korzystania z obiektu:

  • nieodpłatny bez rezerwacji: w ramach swobodnego pobytu indywidualnego oraz grupowego, (wariant niedostępny w przypadku wcześniejszej rezerwacji obiektu).
  • nieodpłatny z rezerwacją: na wniosek placówki edukacyjnej - dotyczy dzieci i młodzieży (z publicznych, niekomercyjnych placówek edukacyjnych) przebywających w ramach wyjazdów szkolnych, przedszkolnych itp., podczas zajęć edukacyjnych.
  • odpłatny z rezerwacją: dla wszystkich imprez zorganizowanych na wniosek, z wcześniejszym uzgodnieniem terminu korzystania z wiaty pod nr tel. 67 256 25 26.
    Cena według cennika zamieszczonego poniżej.

Aby zarezerwować wiatę należy skontaktować się z Nadleśnictwem Potrzebowice w celu uzgodnienia terminu korzystania z wiaty pod nr tel. 67 256 25 26, a następnie przesłać na adres e-mail: potrzebowice@pila.lasy.gov.pl wypełniony wniosek.
Najlepiej wykorzystać do tego celu formularz.

Zgłoszenie wynajęcia wiaty musi zostać złożone na min. 5 dni roboczych przed planowaną datą wynajmu obiektu.

Każda osoba korzystająca z wiaty oraz arboretum wyraża zgodę na postanowienia regulaminów obiektów oraz zobowiązuje się do ich przestrzegania.

 

Kalenarz rezerwacji wiaty

 

Życzymy przyjemnego spędzenia czasu oraz dobrego wypoczynku.