Asset Publisher Asset Publisher

ZAJĘCIA EDUKACYJNE


Nadleśnictwo Potrzebowice wraz z siedmioma innymi nadleśnictwami od 2004 r. tworzy Leśny Kompleks Promocyjny (LKP) „Puszcza Notecka”. Jednym z priorytetów działalności LKP jest Edukacja Leśna wszystkich grup wiekowych społeczeństwa. Nadleśnictwo Potrzebowice stara się podnosić świadomość społeczną o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej.

 

Zachęcamy jednak do skorzystania z oferty edukacyjnej online adresowanej głównie do przedszkoli oraz do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom, przygotowaliśmy ofertę zajęć online, z których można skorzystać zarówno łącząc się z nami bezpośrednio z klasy szkolnej, jak i pracując zdalnie z uczniami przebywającymi w swoich domach.

Nagrywanie oraz rozpowszechnianie zajęć w formie online wymaga zgody na piśmie Nadleśniczego Nadleśnictwa Potrzebowice.
Korzystanie z kamerek podczas zajęć jest mile widziane, ale nie jest wymagane.

Proponowane tematy zajęć edukacyjnych online:

Las i leśnicy, czyli co leśnik robi w lesie – zapoznanie z różnorodnością obowiązków leśnika.

Leśny savoir-vivre, czyli jak zachowujemy się w lesie przybliżenie podstawowych zasad prawidłowego zachowania się w lesie, opracowanie leśnego kodeksu właściwego postępowania.

Ogień wróg lasu – przybliżenie ochrony przeciwpożarowej w lasach.

Formy ochrony przyrody – zapoznanie z obowiązującymi w Polsce formami ochrony przyrody.

 

 

Zasady rezerwacji:

  1. Termin zajęć edukacyjnych należy ustalić telefonicznie lub mailowo z edukatorem.
  2. Po ustaleniu terminu zajęć należy pobrać oraz wypełnić formularz zgłoszenia oraz wysłać na adres mailowy potrzebowice@pila.lasy.gov.pl – wypełniony formularz jest podstawą rezerwacji.
  3. W wierszu dodatkowe uwagi w formularzu proszę o należy wpisać informację: zajęcia edukacyjne online.

Szczegółowych informacji o zajęciach edukacyjnych dla grup zorganizowanych udziela edukator Roksana Ratajczak pod numerem telefonu 67 256 25 26 wew. 8336 lub 570 029 400 oraz mailowo: roksana.ratajczak@pila.lasy.gov.pl.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia edukacyjne z przedstawicielem nadleśnictwa prowadzone są w dni robocze w godzinach od 7:00 - 15:00.