Asset Publisher Asset Publisher

Oddaj krew! Podaruj komuś życie!

Krew była, jest i zawsze będzie potrzebna. Nie można jej wyprodukować w laboratoriach ani pozyskać jej składników przemysłowo - można ją otrzymać wyłącznie od drugiego człowieka.

W poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku, przy Nadleśnictwie Potrzebowice stanie specjalny autobus – krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W mobilnym punkcie wszystkie chętne osoby mogą oddać krew tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
W związku z tym, POMAGAMY!

Obserwując obecną sytuację, nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim poza jej granicami – postanowiliśmy pomóc właśnie w ten sposób.

Zbiórka krwi odbędzie się w poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 przy Nadleśnictwie Potrzebowice: Potrzebowice 1, 64-730 Wieleń obok sali Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.
Do akcji zostanie wykorzystany krwiobus (autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, który pozwala przeprowadzić mobilną akcję krwiodawstwa).

Oddanie krwi jest poprzedzone dokładnym wywiadem lekarskim, podczas którego specjalista dokona kwalifikacji do zabiegu; wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Przed oddaniem krwi zalecane jest zjedzenie lekkostrawnego posiłku oraz zadbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Organizatorem zbiórki krwi jest Nadleśnictwo Potrzebowice wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Akcja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.
 

Zapraszamy do udziału w akcji!

Wspólnie pokażmy jak ważne jest dla nas ludzkie życie!Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.twojakrew.pl/