Asset Publisher Asset Publisher

LEŚNICY Z POTRZEBOWIC PODAROWALI CHOINKI W RAMACH AKCJI „CHOINKA OD LEŚNIKA”

Kolejny rok z rzędu choinki przekazane przez leśników z Potrzebowic tworzą wyjątkowy, świąteczny klimat w domie pomocy społecznej, urzędach gmin, komisariatach policji oraz w szkołach podstawowych i przedszkolach.

Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, dekorowania domów oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jednak to również czas szczególnie trudny dla osób walczących z chorobą oraz dla tych, którzy dzielnie pomagają tym osobom. Dlatego niezwykle ważne dla każdego z nas jest poczucie magii świąt.

Leśnicy z Potrzebowic z radością przekazali pachnące lasem drzewka świerkowe do Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu, do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu, do Urzędu Miejskiego w Wieleniu oraz do Urzędu Gminy w Drawsku. Nasze choinki prosto z lasu pięknie ozdabiają również pomieszczenia sal przedszkolnych, a także klas szkolnych w placówkach zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Potrzebowice.

Przekazując zielone drzewka wraz z okolicznościową zawieszką, mamy nadzieję, że pięknie ustrojone choinki, choć ocieplą świąteczną atmosferę na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Choinka jest zdecydowanie najważniejszym symbolem Bożego Narodzenia. Według tradycji choinka była zawsze zdobiona świecami lub kolorowymi światełkami. W ten sposób stała się symbolem światła i nadziei, a także życia.