Lista aktualności Lista aktualności

Ogólnopolska akcja "Łączą nas drzewa"

21 marca podczas Międzynarodowego Dnia Lasów pracownicy Nadleśnictwa Potrzebowice wraz z zaproszonymi gośćmi posadzili las, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”, zainaugurowanej przez wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarkę.

Pierwszy dzień wiosny to także Międzynarodowy Dzień Lasów, którego celem jest promowanie wiedzy na temat lasów i drzew, ich znaczenia dla nas i naszej planety oraz sposobów na ich ochronę. Drzewa stanowią cenny składnik przyrody, korzystnie wpływają na klimat. Z drewna korzystamy wszyscy - w szkole, w domu czy w pracy.

- Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję „Łączą nas Drzewa” organizujemy po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – powiedział podczas inauguracji 15 marca br. akcji wiceminister Edward Siarka.

Po krótkim instruktarzu udzielonym przez leśników, przystąpiliśmy do działania. Sadzonki brzozy oraz sosny zostały posadzone na wcześniej przygotowanej do tego celu powierzchni na terenie Leśnictwa Zawada. W sadzeniu nowego pokolenia lasów w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” wzięli udział przedstawiciele:

  • Urzędu Gminy Drawsko;
  • Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie;
  • Komisariatu Policji w Wieleniu;
  • Komisariatu Policji w Drawsku;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieleniu;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Drawsku;

Akcja wspólnego posadzenia lasu miała na celu integrację pracowników instytucji, którzy na co dzień, podczas wykonywania swoich obowiązków wspierają się i współpracują.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy!