Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie z pszczelarzami

W dniu 22 września 2018 r. w sali edukacyjnej przy Nadleśnictwie Potrzebowice odbyło się zainicjowane przez Koło PTL przy Nadleśnictwie Potrzebowice, spotkanie z Kołem Pszczelarzy z Wielenia pod nazwą „CUD MIÓD, czyli spotkanie z pszczelarzami”.

Koło Pszczelarzy reprezentowane było przez panów Ireneusza Piątka – Prezesa Koła, Mieczysława Hudzińskiego oraz Czesława Bałamuta.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przygotowanej przez pana Ireneusza Piątka na temat pszczół, ich roli w środowisku, zagrożeniach, a także sposobach wspierania tych pożytecznych i pracowitych owadów. W czasie spotkania można było skosztować różnych rodzajów miodu, przyjrzeć się z bliska „żywemu ulowi”, poznać zasady działania urządzeń do pozyskiwania miodu i wosku. Dzieci próbowały swoich sił w składaniu ramek do ula. Wszyscy podziwiali piękne świece z pszczelego wosku.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, na sali było blisko 60 osób. Mamy nadzieję, że wśród gości znaleźli się również przyszli pszczelarze. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słoiczek miodu do degustacji.