Lista aktualności Lista aktualności

GRZYBOBRANIE czas start!

Jesień to pora roku, gdy dary lasu szczególnie rozpalają nasze emocje, to bowiem pora grzybobrania. Co prawda na wysyp grzybów w lesie nie mamy wpływu ale podpowiemy Wam co zrobić aby leśny spacer zawsze był udany!

Zarówno na dawnej polskiej wsi jak i obecnie, już nie tylko na wsi, grzyby odgrywają niezwykle znaczącą rolę. Wyprawy na grzyby w wielu domach są rodzinną tradycją, a wiedza dotycząca tych płodów runa leśnego najczęściej przekazywana jest z dorosłych na dzieci. Podczas wspólnego grzybobrania relacje międzypokoleniowe ulegają ożywieniu. Warto wspomnieć, że inaczej niż w wielu krajach w Polsce grzybobranie jest bezpłatne, nie wymaga pozwoleń oraz nie posiada limitów.
 

ZŁOTA LEŚNA JESIEŃ

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie przyjemnych chwil blisko natury! Jest to doskonały pretekst na wyjście z domu i oderwanie się od telewizora czy prac domowych. Las na przełomie lata i jesieni jest wyjątkowo malowniczy i kolorowy, ponadto dni są jeszcze ciepłe i słoneczne.
Grzybobranie w dobrym towarzystwie jest gwarancją na miło spędzony czas. Pamiętajmy, że to właśnie w lesie odnajdujemy upragniony spokój oraz harmonię.

Podczas pobytu na terenie Nadleśnictwa Potrzebowice zapraszamy do skorzystania z infrastruktury turystycznej oraz z miejsc postoju pojazdów. W trakcie grzybobrania pamiętajmy o tym, aby nie zastawiać samochodem leśnych dróg dojazdowych. W razie wystąpienia pożaru lasu wóz strażacki nie będzie w stanie dojechać do miejsca pożaru.

W trakcie wizyty w lesie pamiętajmy o tym, że jesteśmy w nim tylko gośćmi i powinniśmy przestrzegać kilka ważnych zasad:

 

 

Aplikacja mBDL w telefonie

Przed wyprawą do lasu zainstaluj aplikację mapową mBDL i ściągnij mapę. Pomoże Ci, jeśli się zgubisz!
Aplikacja została przygotowana na zlecenie Lasów Państwowych oraz umożliwia dostęp do map lasów.

Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne np. podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz łowiecka.

Jak odnaleźć się w lesie? Jak odnaleźć się w aplikacji?

 

 

Udanego grzybobrania!