Lista aktualności Lista aktualności

Rozdaliśmy sadzonki w ramach akcji #sadziMY

18 września 2020 r. przed budynkiem Nadleśnictwa Potrzebowice rozdaliśmy sadzonki rodzimych gatunków drzew liściastych.

Osoby, które przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji  #sadziMY, odebrały oraz posadziły swoją sadzonkę dęba, buka lub brzozy mają teraz możliwość obserwacji, jak z roku na rok drzewko będzie się rozwijać. Tegoroczna akcja #sadziMY w Nadleśnictwie Potrzebowice cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W tym dniu sadzonki były wydawane w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Rozdaliśmy łącznie aż milion sadzonek.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurowali Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadziła na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

 

Lasy są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy wszyscy mogli z łatwością posadzić własne drzewo.